Багатий урожай на власній земельній ділянці не з'являється сам собою. Дачні турботи – це насичений список щоденних, необхідних, невідкладних і часом дуже важких справ.
Скопати грядки, посадити рослини, виполоти бур'яни, забезпечити рослини вологою та захистом від комах шкідників, обрізати, прищепити, підстригти, зібрати врожай, прибрати сміття, сховати на зиму… Перераховувати можна до нескінченності. І так само до нескінченності можна працювати вручну з лопатою, сапкою та граблями напереваги.
Розумніше придбати надійну та багатофункціональну садову техніку, яка значно прискорить та спростить догляд за дачею.
Види садової техніки
Перш ніж купити садову техніку, необхідно визначитися з її призначенням та функціональними особливостями.
Догляд за кущами та деревами
Обрізання плодових дерев за допомогою ручної пилки або кущорізу - чоловіча робота, що вимагає застосування фізичної сили. Замість застарілих механічних інструментів, ви можете придбати сучасну альтернативу:
- Використання електропил або бензопил перетворює роботу на задоволення. Навіть онуки дачників, які не надто люблять роботу в саду, із задоволенням візьмуться за інструмент, який за лічені хвилини усуває товсті гілки та засохлі стволи. Залежно від потужності та класу, пили можуть працювати від 1 до 5 годин.
- Висоторізи – пристрої для формування крони та обрізання гілок. Кущорізи можуть бути бензиновими, електричними та акумуляторними. На електрифікованій дачі вигідніше використовувати саме електричні моделі як більш екологічні та прості у користуванні.
- Кущорізи призначені для роботи з невеликими деревами, кущами та тонкими гілками.
Недорогий та продуктивний висоторіз Iron Angel EHS 750. Легкий пристрій на телескопічній штанзі. Можна використовувати як самостійну електропилку. Сучкоріз важить лише 4,2 кг. Вартість 3000 грн.
Садові пилососи (повітродувки)
Садовий пилосос повністю замінює звичайні граблі та мітли, легко справляються з нудною осінньою роботою зі збирання опалого листя. За джерелом живлення поділяються на бензинові (більш мобільні, потужні, дорогі) та електричні. Повітродувки, що підключаються до мережі, коштують дешевше, їх потужності цілком вистачає для роботи на ділянці в 10 соток. Садові пилососи класифікуються на:
- Ручні пилососи легкі в експлуатації, економічні та ефективні.
- Ранцеві мають більшу потужність, як і ручні працюють тільки на видування повітря, тобто допомагають збирати листя в купи.
- Колісні повітродувки призначені для виконання професійних робіт на великих площах.
На звичайній дачній ділянці 6-10 соток вистачає ручного пилососа. З його допомогою очищаються садові доріжки, збираються в купки опале листя, газони звільняються від дрібного сміття, упорядковуються відкриті майданчики, тераси, веранди.
Проста та надійна повітродувка Vitals LP 43100a для здування листя, трави, сміття, снігу з доріжок, галявин, майданчиків, дороги. Бензиновий двигун 2,7 к.с. безвідмовно працює в будь-яких умовах. Повітродувка компактна, ергономічна та створює потужний потік повітря швидкістю 50 метрів за секунду.
Подрібнювачі садового сміття
Садові подрібнювачі не просто допомагають впоратися з утилізацією гілок, стебел високих бур'янів, а й дозволяють отримати необхідний для городника компост або мульчу.
Популярний побутовий подрібнювач Iron Angel ES 2500 для трави, органічного сміття та дрібних гілок. Електричний двигун потужністю 2,5 кВт працює швидко та дуже тихо. Може перемелювати суччя до 45 мм у діаметрі. Пристрій простий в обслуговуванні та експлуатації.
Мотопомпи для поливу та подачі води
Забезпечення щоденного поливу саду та городу – одне з найважливіших завдань для дачника. Для поливу вистачить пристрою з потужністю 130-1000 л за хвилину. Розрізняються моделі за джерелом живлення. Газові та електричні помпи коштують найдорожче. Для дачі вигідніше придбати бензиновий або дизельний пристрій, хоча бензиновий коштує дешевше. Води завжди буде в достатку.
При облаштуванні системи поливу слідкуйте, щоб шланги від помпи, особливо ті, що працюють на подачу води, знаходилися не в скрученому, а розтягнутому прямому положенні.
Вибрати насос для води або мотопомпу для поливу можна за посиланням.
Техніка для догляду за газонами
- Для рівномірного скошування трави використовують газонокосарки електричні та бензинові.
- Тример – ручний інструмент для скошування та підрівнювання трави. Використовують його на невеликих ділянках і для виконання ювелірних робіт: оформлення країв доріжок, газонів, оформляють крони чагарників у живоплоті.
- Вертикуттер (скарифікатор) – інструмент для реставрації старого газону. Ретельно "вичісує" газон, видаляє суху траву та сміття, підрізає верхній шар ґрунту на невелику глибину до 4 мм.
- Аератори - конструкція є обертовим валом з металевими спицями. Його дія - проколоти ґрунт, щоб забезпечити доступ кисню у верхній шар ґрунту.
Інструменти для обробки землі
Робота із землею – важка праця. На допомогу дачнику приходить мотокультиватор - пристрій, що розпушує землю без особливих витрат енергії та сили людини. 10 соток бензиновий або електричний культиватор розпушить лише за кілька годин. Одночасно з розпушуванням мотокультиватор здійснює подрібнення бур'янів і вносить у ґрунт мінеральні та органічні добрива.
Для великих ділянок та складних робіт вибирайте потужний мотоблок. Компактні розміри та маневреність дозволяють використовувати мотоблоки для обробки землі, орати, підгортати, проводити посадку та збирання культур. За допомогою навісного обладнання розширюється функціональність обладнання. Спеціальні пристрої перетворюють культиватор або мотоблок на картоплекопалку, косарку, ворошитель сіна, сівалку, борону.